Telefon
WhatsApp
  • 07 Şubat 2024, 10:28
Alçıpan

ALÇIPAN NEDİR?

Alçıpan iki yüzü karton kaplı iç yüzeyi alçı olan sert yapıda olarak ve özel boyutlarda belli standartlarda üretilen düz yüzeyli plakalardır.

Alçıpan iki yüzü karton kaplı iç yüzeyi alçı olan sert yapıda olarak ve özel boyutlarda belli standartlarda üretilen düz yüzeyli plakalardır. Alçıpanlar kaba inşaatı bitmiş binalarda tavan veya isteğe bağlı olarak duvarlarda kullanılabilmektedir. Alçıpanlar isteğe bağlı olarak bölme duvar, asma tavan, kuru sıva olarak da tercih edilmektedir.

Alçıpanlar düz yapısıyla ortama güzel bir görüntü çıkarmakla beraber temizliği de kolay plakalardır. Alçıpanlar yanmazlığı ve dayanıklılığı ile binaların yeni tercih edilen malzemesi olmuştur. İnsan yaşamını tehdit etmiyen bu plakalar doğal olarak oluşan alçı taşı ve iki mol su içeren Kalsiyum Sülfat minarelleridir. Alçıpanlar dekoratif olarak da tasarlanmaktadır.

Alçıpanlar duvar kaplama, asma tavan, bölme duvar olarak da kullanılmaktadır. Alçıpanların genel olarak tercih edildiği alanlar ise Büro, Ofis, Hastane, Sanayi, Restaurant, Spor Salonu, Alışveriş Merkezi, Banka, Mağaza, Ev, Metro, Konferans Salonu, Fabrika gibi bir çok alanda tercih edilirler.

Alçıpan

 

Alçıpanların özellikleri ise betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi her türlü döşemenin altına uygulanabilir. Alçıpanların ayrıca ısı ve ses yalıtımı yapma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Tavandaki aydınlatma için dekoratif çözümler sunmaktadır.

Özellikleri:

Temiz, hızlı ve kolay montaj

Zaman tasarrufu

Yüksek yüzey kalitesi

Kullanım Alanları:

Asma tavan

Bölme duvar

Duvar giydirme

Kuru sıva duvar kaplama

Alçıpan işlemi veya firmamız hakkında detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilir gerekli desteği alabilirsiniz.

 

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

BİZ SİZİ ARAYALIM